Pořádání narozeninových oslav

Narozeninové oslavy jsou skvělou příležitostí, jak se setkat s kamarády a příbuznými. Co toho využít v rámci podnikatelského záměru a podnikat v tomto oboru? Dělat lidem radost krásnou oslavou?

nápis na nebi.jpg

Jak na to?

Nejhlavnější věc je samozřejmě živnostenský list, který je potřeba si vyřídit, pokud ho nemáte. Podnikat v tomto oboru se může zdát jako velice jednoduchá věc, ale opak je pravdou. Musíte si rozmyslet, jaké služby budete nabízet. Můžete nabízet kompletní pořádní (zajištění jídla, pití, zábavy, skákacích hradů pro děti a dalších věcí) nebo se můžete orientovat jenom na nějakou část (například zajišťovat zábavu pro narozeninové oslavy). Pokud se rozhodnete opravdu komplexně organizovat celou narozeninovou oslavu, tak si musíte zřídit dodavatele, kteří vám budou dodávat občerstvení, dále dodavatele na zábavu, ozvučení a vše co k oslavě patří. Rozhodně si zřiďte internetové stránky, v dnešní době bez nich nemůžete opravdu být. Zajistí vám dostatečný počet potencionálních zákazníků. Jim musíte zařídit prvotřídní servis. Pokud si člověk najme takovou firmu, chce mít jistotu, že se o vše. postarají.
přání k narozeninám.jpg
Musíte se naučit i naslouchat svým zákazníkům a konzultovat s nimi svůj postup přípravy, aby bylo vše dokonalé. Je potřeba se rozmyslet, jestli budete vše řídit z domu nebo si pronajmete kancelář, kde budete své klienty i přijímat. Pokud si pronajmete kancelář, tak musíte počítat s dalším finančním zatížením na pronájem. Důležité jsou reference od zákazníků, proto se snažte, aby bylo vše naprosto ideální. Příprava oslavy není jednoduchá, je potřeba rozlišit, jestli je pro děti nebo pro dospělé. Dbejte na své finance před začátkem podnikání, je potřeba být nohama na zemi.

Finance na rozjezd

Pokud nemáte žádnou finanční rezervu, tak lze využít podnikatelského úvěru u bankovní nebo nebankovní finanční instituce. Vždy je dobré pečlivě promyslet, jakou částku budete potřebovat a poradit se s finančním poradcem nebo přímo v bance o možnostech, které pro vás jsou připravené. Ideální varianta je mít něco našetřeno a na zbytek si vzít úvěr.

narozeninový dort se svíčkami.jpg

Žádné podnikání není zrovna jednoduché a musíte počítat s tím, že konkurence je velká. Je potřeba se něčím odlišit, například svým přístupem. Můžete konkurovat i cenou, ale zde si dávejte pozor na to, ať vám ceny pokryjí náklady. Všem držím palce!