Cestujte výhodně

Nastala doba, kdy se začínáme poohlížet po nabídce zimních či letních dovolených. Prohlížíme cestovní katalogy a vybíráme, co by bylo pro nás a naší rodinu nejvýhodnější.

Na co si dát při výběru pozor?
– dobře si pročtěte, jaké služby hotel či penzion nabízí. Každý má jiné nároky pro vybavení, komfort pokoje, možnosti vyžití přímo v hotelu. Je důležité počítat také s poplatky, které jsou za tyto služby navíc účtovány nebo zda je tato možnost zdarma.
– pokud chceme mít výhled na panorama hor nebo na mořské pobřeží, je nutné zjistit, zda je toto v daném hotelu možné. Vyvarujeme se tak zklamání, když po příjezdu a následném ubytování budou naše okna obrácená do dvora.
– v horkých destinacích je důležité vědět, zda ve vybraném pokoji je instalována klimatizace. Jsou místa, kde se stanou noci bez klimatizace utrpením.
– nabízí-li hotel dětské slevy, je vhodné informovat se, zda nebude dítě umístěno na rozkládacím lůžku nebo na matraci na zemi. I to pak může vnést do atmosféry vysněné dovolené chmury.
-pokud jedete lyžovat, je vhodné vědět, kde náš hotel nebo penzion stojí.

Pokud je nápadně levný, pak vězte, že sjezdovka nebude zrovna za rohem. Ubytování přímo na sjezdovce bývají nápadně dražší. Mají ale také své nevýhody, protože lyžování je sice na dosah, ale večer nám nezbývá, než se bavit v rámci hotelu. Doprava do blízkého městečka není vždy na dosah.

Budete muset reklamovat?
Pak vězte, že vše je nutné zdokumentovat a nejprve řešit s delegátem určeným pro váš zájezd. Bohužel to, že jste si špatně přečetli propozice zájezdu, vás neomlouvá. Proto je tak důležité si vše prověřit již před nákupem a vyvarovat se tak zklamání. Dnes je možné informovat se nejen v prodávající cestovní kanceláři, ale i na internetu, kde najdeme i recenze nabízených destinací a názory turistů, kteří již místo navštívili. Tyto názory bývají pro rozhodování o koupi velmi cenné.

Každý hledá něco jiného. A tak něco jiného se bude líbit rodině s dětmi, něco jiného pak dvěma dobrodruhům, kteří jsou nenároční a zvyklí na nepohodlí. Tak přejeme šťastný výběr a hezkou dovolenou.