Jak vybírat chodítka pro děti a na co se zaměřit

Chodítka pro děti jsou skvělou pomůckou, jak dítě naučit samostatně chodit a držet stabilitu. Není však chodítko jako chodítko. Víte, jak je správně vybírat?

Jak vybírat chodítka pro děti a na co se zaměřit

Chodítka pro děti jsou velmi oblíbenou pomůckou, jak dítě naučit či přimět chodit samostatně. Ovšem chodítka, do kterých se dítě posadí, takzvaná statická chodítka příliš vhodná nejsou ani pro učení ani pro vývoj dítěte jako takový. Nejlepší a to jediné chodítko, které dítěti může skutečně prospět, je chodítko aktivní. Jaký je mezi nimi rozdíl a na co se při jejich výběru zaměřit?

pexels-photo-4409110

Pro malé průzkumníky vždy jen to nejlepší

Děti jsou hodně zvídavé a velmi rychle se učí. I když některým dětem trvá podstatně déle, než se na své vlastní nohy postaví, každé dítě se okolo jednoho roku touží konečně rozběhnout po vlastních. Maminky se jim snaží první krůčky všemožně usnadnit. V období, kdy se dítě učí chodit je riziko nejrůznějších pádů větší, než kdy jindy. Děti jsou obratné, rychlé, ale stále ještě nedrží stabilitu a tak je každý krůček vlastně velkým krokem do neznáma.

První krůčky dítěti můžeme usnadnit za pomocí chodítka. Na trhu najdeme dva typy – statické a aktivní chodítka. Ty statické jsou dobře známé, určené jsou pro děti již od půl roku a dítě se do nich posadí, aby se mohlo samo odrážet a pohybovat. Řada odborníků ale takové chodítko nedoporučuje, protože až příliš ovlivňuje fyzický rozvoj dítěte a u nekvalitních chodítek může dojít až k deformování nožiček.

pexels-photo-4669022

Oproti tomu aktivní chodítka jsou velmi doporučovaná, hodí ale už pro děti, které svůj první samostatný krok mají za sebou. Aktivní chodítko má pomoci dětem rozchodit se pořádně a u toho jim pomáhá udržet se na vlastních a přitom nepadat. Díky tomu, že dítě chodítko tlačí před sebou, je zabráněno pádům a rodiče se o něj nemusí tolik strachovat.

Interaktivní pomůcka

Aktivní chodítko není jen pro usnadnění chůze. Dítěti jej můžete pořídit i dříve, než se rozchodí, protože vždy obsahuje přední hrací panel, u kterého dítě může zpočátku jen sedět. Interaktivní panel slouží pro poznávání a výuku dítěte – obvykle obsahuje nejrůznější zabudované jednoduché hračky, které vydávají zvuky, což děti milují. Dřevěné chodítko pro děti je vyrobeno z nezávadného materiálu a děti si ho okamžitě zamilují.

Dopřejte i vy svým dětem jen to nejlepší!