Virtuální svět podnikání

Byla by to pěkná představa a dokonalá virtuální realita. Hezky si doma sednout, nasadit brýle pro virtuální realitu a přenést se do své kanceláře. Tam si nastavit strojek na výrobu lahodné kávy, připravit šálek, sednout do křesla a pustit počítač. A začít pracovat na denní agendě a dalších pracovních povinnostech. Možná by to bylo chvilku zábavné, ale jinak k ničemu. Možná by tuto stoprocentní virtuální realitu mohly využít architektonické firmy, aby na vlastní oči seznámili zákazníka se svým projektem. Jenže dnes by taková prezentace byla ještě asi hodně drahá. Myslím si však, že se něčeho podobného brzy dožijeme.

Nic víc netřeba

Ale vraťme se k pojmu Virtuální kancelář. Jsem ostravák, takže to upřesním. Virtuální kancelář Ostrava. O co jde?O adresu. V podstatě o nic víc. Pokud chcete podnikat, potřebujete korespondenční adresu sídla společnosti nebo provozovny. Bez ní vám nikdo nevydá Živnostenské oprávnění, ani si nebudete moci založit vysněnou společnost s ručením omezeným. Adresu zkrátka musíte mít, i když s vámi úřady budou nadále komunikovat pouze přes datovou schránku.

To, že v objektu máte své sídlo, dokládá tabulka s logem vaší firmy u vchodu. Je pravděpodobné, že vám na tuto adresu bude chodit nějaká poštovní korespondence. I na tuto skutečnost je vaše sídlo připraveno. Vaše dopisy, obyčejné i doporučené, mohou být po dohodě otevírány a skenovány. Skeny ve formátu PDF vám pak budou neprodleně přeposílány na vámi udanou e-mailovou adresu. Toto zajistí, že nebudete v prodlení s žádnou informací, i kdybyste své sídlo, delší dobu nenavštívili. Dopisy a případně i balíky si vyzvednete při nejbližší návštěvě.

Levněji to nejde

Kromě služeb týkajících se korespondence nabízí virtuální kancelář ještě jednu, podstatnou, vychytávku. Nabízí vám pro vaše jednání, využití velmi příjemně zařízených konferenčních prostor. Vaši partneři jistě patřičně ocení, když je k jednání pozvete do speciálně vybavených, čistých prostor. Určitě jde o místo vhodnější pro jednání, než nabízí nějaká restaurace či kavárna.