Protiproudy se hodí i do běžných domácích bazénů

Pokud jsme se rozhodli si pořídit vlastní bazén, tak většinou dobře rozvažujeme, jaký si pořídíme. Také je dobré ihned na začátku se poradit o možnostech, které se nám celkově nabízí. Není to jen údržba bazénové vody a péče o samotný bazén, včetně zakrytí nebo úklidu. Jednou z dalších možností je pořízení například protiproudu. Pokud bychom si ho nechali nainstalovat ihned na počátku, než bazén začneme vůbec používat, tak je to naprosto ideální. Samozřejmě to není nutností, ale pokud si rádi zaplaveme, abychom si řádně protáhli svalstvo, tak bychom nemuseli pak vyhledávat veřejné bazény nebo větší prostranství. Protiproudy se totiž dají pořídit i do menších bazénů, které jsou běžně k vidění na našem volném vnitřním nebo venkovním prostranství. Jen se musí počítat s vyšší investicí, na druhou stranu si v pohodlí svého doma můžeme krásně zlepšit plavecké schopnosti a kondici a to není všechno.

protiproud

  1. Produkuje obrovské množství bublinek, které jsou bohaté na kyslík. Díky tomu se bude jednat i o velmi příjemné relaxační plavání.
  2. Slouží zároveň k prodloužení délky bazénu, teda abychom byli přesnější. Bazén zůstane stejný, ale plavecká dráha se díky odporu pro nás prodlouží.
  3. Vytváří silný proud vody a vzduchu, je to stejný pocit, jako když plaveme v řece proti proudu vody.
  4. Je vhodný pro všechny generační skupiny, jelikož se dá proud vody upravit podle potřeby a také podle našich schopností.

proudy

Bez čerpadla to nepůjde

Nedílnou součástí je bezpochyby čerpadlo, které ale není samonasávací, proto musí být zákonitě umístěno pod hladinu bazénové vody. Co se týká různých druhů čerpadel případně jejich montáže, například https://eshop.techneco.eu/Protiproudy nám může poskytnout dostatek patřičných informací i výběr. Hlavně důležitý je průtok, kdy například protiproud do 40 m3 za hodinu je ideální pro lehké plavání, ale i masáž. S průtokem nad vyšší hodnotu je pak vhodnější pro statnější sportovce.