Beton v interiéru je naprostá novinka

Skutečně řeč bude o betonu, který si mnoho lidí spojuje se stavebním materiálem. Jestli ho někdo vnímá jako těžký, studený, nevzhledný materiál, který by si v životě do bytu nedal, možná by měl ve svém přesvědčení trochu polevit. Dnes se totiž běžně po světě používá v interiérech rodinných domů, ale i bytových jednotek. Nyní pomalu přichází tento moderní trend i k nám do republiky. Také se do vnitřních prostorů pouštěl velmi pomalu, nejdříve jako podhledový beton na stropech nebo příčkách, později vznikaly betonové stěrky, dlaždice, ale dnes není problém již si zakoupit i nábytek, světlo nebo jiné dekorace z tohoto materiálu.
držák čajové svíčky hvězda

Betonový nábytek

Kdo nemá moc odvahy ho vpustit hned do svého domova, tak může skutečně začít maličkostmi, jako jsou hodiny, závěsné lampy s LED žárovkami, betonové objímky, různé věšáčky, vázy, svícny a podobně. Pokud se přece jenom zvědavost trochu přiblíží touze vyzkoušet něco většího, tak v obývacím pokoji si můžeme vystavit konferenční stolek s jednoduchou konstrukcí. Problém by byl ve dvířkách, ale i s tím si výrobci poradí, když si na pomoc vezmou foliované dekory, které vlastně ve skutečnosti nerozeznáme od pravého surového betonu. Taková folie se dá pak snadno umístit i do kuchyně nebo koupelny, aniž by kdokoliv poznal, že je to imitace.
dekorační vejce

Betonová stěrka

Tak je pravdou, že i zde si musí najít své příznivce a obdivovatele, nicméně je to moderní styl a dokonce, i když se to nezdá velmi praktický. Aplikovat se dá nejen na zdi, ale i na sklo nebo nábytek. Co se na ní musí ocenit, je především snadná údržba, ale i odolnost. Hodí se nejen do obývacích pokojů, ale například za kuchyňskou linku nebo za jídelní stůl, to ocení zase rodiny s dětmi. Ale je pravdou, že bude mít skutečně jen několik obdivovatelů, jiní dají přednost klasické malbě, která jim přijde více přirozená. Je to naprosto v pořádku. Každý dům i byt má být naším azylem, kde se máme cítit ne podle moderního trendu, ale podle vnitřního klidu, dobře a vyrovnaně.