Příprava na ples vyžaduje dostatek času

Jsou věci, které by vám na plese neměly nikdy chybět. K nim patří samozřejmě v první řadě především krásné plesové šaty. Jejich výběru věnuje každá žena, která se na podobnou událost chystá, většinu své pozornosti. A není se čemu divit. Vybrat si dokonalé plesové šaty není žádná hračka, je to naopak složitá věda. Na první pohled by se možná mohlo zdát, že nádherných plesových šatů je v obchodech mnoho. Jistě, tak nějak to i bude.
růžová kabelka.jpg
Problém je ovšem v tom, že nejde pouze o to, vybrat si ty nejkrásnější plesové šaty, nýbrž o to, vybrat si šaty, které nám budou slušet. A to může být oříšek. Každá žena má jinou postavu, jiný typ pleti, jinak se pohybuje. A samozřejmě má také jiný vkus a nároky. A to je pouze začátek. Takže vybrat kousek oděvu, který jí dokonale padne s vědomím, že se v něm musí dobře cítit, neboť na ni budou všichni okolo koukat, není vůbec snadné. Pes je zakopán i v tom, že nejde pouze o to, mít dobrý vkus, ale mít také dostatek soudnosti. Hodně žen si tak dnes a denně vybírá krásné šaty, které však bohužel ani v nejmenším nelichotí jejich postavě. A i když vyberete hezkou ženu a hezké šaty, tak to stále ještě neznamená, že výsledek bude stát za to. Vybrat si ty pravé plesové šaty, které budou dané dámě slušet a padnou jí jako ulité, je tedy tak trochu alchymie.
mini kabelka.jpg
A celé se to navrch komplikuje ještě tím, že nejde pouze o šaty. Aby toho nebylo málo, šaty je potřeba doplnit také vhodnou kabelkou psaníčkem, botami a šperky. V tomto případě stejně jako ve všech ostatních platí, že méně je více. Zvláště pokud si již daná dáma vybrala výrazné šaty, měla by ostatní doplňky vybírat s mírou a nepřehánět to s jejich nápadností, jinak se jí může stát, že bude pestrá a barevná jako cirkusový stan. A pokud se ještě navíc jedná o dámu s výraznou, korpulentní postavou, tak je na místě držet se ve výběru róby a ozdob poměrně zkrátka.