Pořiďte si kancl v Praze

Pokud člověk podniká na venkově v nějakém oboru souvisejícím se zemědělstvím, ochranou životního prostředí nebo podobně, není v tom žádný zádrhel. Ovšem běda tomu, kdo bydlí a pracuje někde na periferii a věnuje se nějakému tomu špičkovějšímu byznysu.

Protože kdekdo jednoduše zastává názor, že ti největší odborníci působí ve velkých městech, že na venkově jsou lidé tak jaksi jednodušší, méně vzdělaní, prostě ne až tak dokonalí. Což sice nemusí být žádná pravda, ale prostě se to tak traduje.

hrad v zimě

A co má potom dělat někdo, kdo je třeba i tím nejlepším odborníkem na atraktivní byznys, jestliže ho diskvalifikuje jeho venkovská či maloměstská adresa? Co si má počít, aby se smýšlení o něm změnilo, aby se stal atraktivním i pro náročnou klientelu, nosící nos nahoru?

Nechce-li dlouhodobě a dost možná přesto neúspěšně ztrácet čas a energii přesvědčováním o svých kvalitách, má vlastně už jen dvě možnosti. Může se svým podnikáním seknout, nebo si pořídit .

Takové virtuální firemní sídlo v Praze je vhodné pro každého, kdo zkrátka potřebuje mít firemní sídlo nebo alespoň nějakou tu kancelář či dokonce pouhou poštovní schránku „na dobré adrese“. Má totiž tu přednost, že je skutečně na místě, jež má dobrou pověst, čehož si klienti často cení, a ten, kdo si podobné sídlo pořizuje, ušetří spoustu energie a času, jež by jinak musel vynaložit na hledání skutečné kanceláře. O cenách takových opravdových kanceláří už pochopitelně ani nemluvě.
odraz domů

Když si podnikatel takové virtuální sídlo pořídí, může si tam nechat posílat veškerou korespondenci, již mu tam někdo bude přebírat, ukládat a/nebo přeposílat na adresu jinou, kde se tento člověk skutečně vyskytuje. Dále se takový podnikatel nemusí zatěžovat ani cestováním z domova do pražské kanceláře a zpět, může si vesele podnikat z domova a jenom v případě skutečné potřeby je tu pro něj i možnost pronajmout si na jednání s klienty zasedací sál, což je logicky levnější než trvale si vydržovaná kancelář.

Virtuální sídlo tak šetří peníze, zvyšuje prestiž podnikatele a podporuje tím jeho živnost. A jestli je tu nějaké negativum, pak jenom a pouze to, že onen podnikatel ve skutečnosti takovou kancelář fyzicky nevlastní.

Což ale není problém. Protože kdyby to měl problém být, bylo by jasné, že by si sehnal rovnou úřadovnu skutečnou a nevolil levnou virtuální variantu.