Hypotéka aneb peníze na všechno

Začít můžeme jednoduše od úplného začátku. Lidé totiž potřebují peníze a to nejenom na bydlení, ale také na mnoho dalších výdajů. Jenomže pro půjčku si můžeme jít jenom do banky, kde po nás chtějí čistý registr dlužníků a samozřejmě vysoký příjem, abychom mohli splácet a také dokládání tisíce a tisíce dokumentů nebo to není pravda? Tak složité už to v dnešní době nemusí být a navíc můžete zvolit i nebankovní sektor, který se maximálně snaží vyjít klientům vstříc a snaží se jim poskytnout podobné podmínky jako by měli v bance a mnohdy ještě lepší, protože nebankovní společnosti jsou například schopny vám záznam tolerovat, ale nepředbíhejme, hezky popořádku.

Nyní se tedy podíváme na vlastnosti finančního produktu, který se nazývá nebankovní hypotéka.

smlouva, lidé

Pro koho je určen? Pro každého, samozřejmě právně způsobilého, což znamená, že musíte mít nad 18 let věku.

Když se řekne hypotéka, tak každého jistě napadne, že se jedná o úvěr, u kterého ručíte nemovitostí. Samozřejmě toto pravidlo platí i zde. Ručit můžete ale jakoukoliv nemovitostí, takže například domem, bytem, pozemkem, případně nemovitostí třetí osoby. Za ní můžete získat určité procento. Tato procenta určuje odhadce a většinou se přihlíží jak na stáří budovy, tak na její stav, lokalitu, kde se nachází a na mnoho dalších vlastností. Většinou klienti získají kolem 50 – 70%. V dnešní době už nic jako 100% hypotéka ani neexistuje.

moderní kuchyně

Neplatí se žádné poplatky předem. Úroková sazba je velice nízká a splátky takové, abyste je dokázali splácet. Doba splácení může být nastavená od jednoho roku až po 40 let. S penězi můžete naložit podle libosti.

Jak jsme si již řekli, tak nebankovní společnosti mohou tolerovat váš záznam v registru. Většinou se totiž nejedná o nic složitého. Mnohdy jsou to spíše drobné přestupky nebo záznamy staršího data, proto je možné, že vám je budou tolerovat a hypotéku vám schválí i přesto, že máte záznam.