Zkuste jiné bydlení

Už máte dost hledání levné, ale zároveň dostatečně velkého bytu, který by byl v přijatelné lokalitě? Zkuste to jinak. Existují i jiné varianty.

Zkuste jiné bydlení

I když by chtěl asi každý bydlet ve svém, stále více lidem se to nedaří. Není nutné dlouho přemýšlet nad příčinou, ta je docela jasná – cena. Ano, ceny obytných nemovitostí nejsou zrovna nízko, ale to také nikdy nebyly. Problém je, že v současnosti jsou až příliš vysoko. A to až natolik, že mnoho lidí s průměrným příjmem se nedováží vzít si nevýhodnou hypotéku, případně na ni vůbec nezískají nárok. V minulosti byla možnost koupit si vlastní byt o dost větší, než je tomu dnes. To však automaticky neznamená, že je nemožné pro průměrně vydělávající občany koupit si vlastní bydlení.

Domek na prodej

Bydlení je možné si koupit za docela výhodnou cenu i dnes, jen nebude mít parametry, na které jsou lidé zvyklí. Levné jsou kupříkladu houseboaty, které ale nejsou určeny pro každého. Je to docela pochopitelné, jelikož ne každý touží po tom žít někde na řece. Alternativou pak mohou být třeba mobilní domy, které již stojí nohama, respektive koly pevně na zemi.

Nejsou špatné

I přesto, že o nich koluje mezi lidmi spousta negativních zvěstí, jsou mobilní domy čím dál tím populárnější. A aby také ne, když se dají koupit za krásné peníze. Je sice pravdou, že nejnovější modely už tak cenově výhodné nejsou, ale pořád je možné pořídit si je za daleko menší peníze než valnou část klasických bytů. Hlavně těch panelákových. Navíc byty obvykle nejsou příliš dobře vybaveny, pokud tedy vůbec. Mobilní domy však mají kompletně zařízené interiéry. Vzhledem k jejich specifikacím to ani jinak nejde. Normální nábytek není pro tato obydlí příliš vhodný.

Domek na vodě

Mají potenciál pro podnikatele

Nejen k bydlení, ale také k vydělávání peněz je možné tato obydlí na kolečkách využívat. Skvělé navíc je, že není nezbytně nutné kupovat si rovnou ty největší a nejnovější verze, které jsou logicky zároveň také nejdražší. K některým typům podnikání, třeba ke stánkovému prodeji, bohatě postačí pořídit nějakou dříve vyrobenou verzi s horší vnitřní výbavou.