S mobilní pískovačkou ke kvalitnějším povrchům

Výroba nejrůznějších součástí vyžaduje předběžné přípravné operace. Příkladem je i pískování neboli tryskání. Jedná se o operaci, při které na povrch součástí dopadá abrazivní médium, a to pod vysokým tlakem. Tohle abrazivní médium slouží k odstranění svrchní vrstvy, převážně kovových, součástí. Díky tomu je povrch zbaven rzi, ale také třeba starého nátěru, případně malých nerovností a vrubů. Na základě provedení tryskání je možné následně provést lakování, případně přejít k dalším dokončovacím operacím.

poušť plná písku

Pro příležitostní použití jsou ideální mobilní pískovačky, které jsou nesmírně praktické zejména pro neprofesionální použití. Není přitom problém pořídit i zařízení, které bude svým vzezřením skutečně profesionální. Pro příležitostní použití je však třeba uvažovat takové zařízení, které bude svými vlastnostmi dostačovat, přitom nebude příliš drahé. Přesně to se vám podaří dosáhnout, když nebudete hledat mezi vskutku profesionálními stroji.

Kde najde pískování své uplatnění?

  • Strojírenství: Jde o použití zejména při tryskání odlitků, ale také třeba již zhotovených a používaných součástí, u kterých je potřeba zbavit povrch starého nátěru, rzi nebo podobně nežádoucích výjevů.
  • Stavebnictví: Ideální použití pískovačky najdete například u starých nátěrů, případně u odstraňování grafity či jiných nežádoucích barevných odstínů stěn.
  • Opracovávání dřeva: Pokud je zvoleno vhodné abrazivní médium, například rozdrcené pecky a podobně, je možné jemně pískovat i třeba či podobně měkké materiály.

broušení kovů

Jestliže byste rádi využili zařízení tohoto typu ke svým účelům, jistě si nechejte poradit. V této oblasti existuje velká spousta zajímavých zařízeních, které jsou svými vlastnostmi vždy o něco odlišné. Proto je třeba vybírat obezřetně, abyste vybrali právě tak, jak to ke svým účelům budete nejvíce potřebovat.