Přírodní krása

Současná doba přinesla do životů žen kosmetiku, která se podobá té, kterou používaly naše babičky. Protože ony si musely svoje přípravky vyrobit samy. A čas jim dal za pravdu. A tak mnohé dámy už neinvestují do své krásy velké finance. Ale mnohé si začaly tělovou kosmetiku vyrábět samy. Protože jenom tak docílí, že v ní nebudou chemické prvky, které mohou vyvolávat i alergické reakce. Dokonce už lze dohledat recepty na výrobu vlasových šamponů, které neobsahují silikony a nezatěžují jak pokožku hlavy, tak ani životní prostředí při jejich oplachování.

Přírodní kosmetika z růží

Pro ženy, které to ještě nezkusily, v obavě, že domácí výroba kosmetiky bude moc složitá, máme dobrou zprávu. Opak je pravdou. Stačí mít k dispozici vybavení, které bývá v běžné kuchyni. A pro začátek zvolit jednodušší recepty. Ze surovin, které jsou všude kolem nás. Ať už jsou to byliny, které pěstujeme na okenním parapetu a v zahrádce, květiny, listí, plody a dokonce i plevely. Těch najdeme na každé louce dostatek. Rovněž se dají použít semínka, která se běžně v domácnostech používají při přípravě zdravých jídel, či kvalitní oleje, jako je olivový a kokosový. Dalším krokem je seznámení se s pracovními postupy. Aby kýžený výsledek byl co nejefektivnější. Po čase, když už rozpoznáme rozdíly mezi nálevy a výluhy a tyto se naučíme správně používat.

Přírodní krása

Receptů a návodů lze dohledat velké množství. Stačí si jenom vybrat, které jsou vhodné pro daný typ pleti či kvalitě vlasů. Pro obličejovou kosmetiku se nejčastěji tvoří odličovače, pleťové vody, krémy, masky, peelingy. Balzámem pro celé tělo jsou doma vyrobená tělová másla, přísady do koupele a využít lze i jednoduchá forma, kdy si do vany s vodou přidáme byliny, které si předem připravíme do síťovaného sáčku. Na vlasovou kosmetiku, šampony a oplachy, najdete rovněž velké množství přírodních surovin, za které vám vaše vlasy poděkují. Dobře zvolenými bylinami lze dosáhnout i vybraného barevného odstínů. A není nutné je barvit chemickými preparáty. Po dokončení výroby vlastních kosmetických přípravků si připravte uzavírací nádobky. Aby vám pomocníci vaší krásy dlouho vydrželi v kvalitní formě. Některé zpracované bylinky jsou nutné uskladnit při nižších teplotách, nebo v ledničce. Tam vydrží i půl roku. Což oceníte v zimních měsících.