Přepravujte zmrzlé potraviny správně!

Přepravování různých potravin je někdy těžkou věcí. Musí být opravdu dobře uskladněné, aby se jim nic nemohlo stát o to více, když přepravujeme potraviny zmrzlé. Pokud naše snažení o přepravu takového zboží selže, budeme čelit obvinění z několika číselné sumy za škodu, kterou jsme firmě udělali. Pokud se jedná o klasického člověka, co si sám přepravuje tyto potraviny – je to jednoduché. Jak přepravovat zmrazené potraviny, tak, aby se požadovanému jídlu nic nestalo?

rodina v obchodě

Pokud přepravujeme své potraviny z obchodu domů – vždy si volte nejrychlejší cestu. V autě můžete mít i ledničkový box, který se bude snažit uchovat Vaše mražené jídlo stále minimálně studené. Pamatujte ale i na to, že takto převážené jídlo a následné zmrazování, pokud stihne rozmrznout není úplně to nejlepší. Ztrácí svou výživnou složku a může se stát, že už jídlo nebude tak kvalitní jako bývalo. Veškeré živiny anebo většina z nich jednoduše zemře.

Jděte na to chytře a pořiďte si alespoň vhodné tašky či boxy na přepravu. Ve zvlášť horkých dnech se můžeme těšit na rychlé tání a ze zakoupené zmrzliny se nám může jednoduše udělat jen břečka, která po znovu zamrazení bude mít naprosto placatý tvar. Nemusí být ani tak chutná jako při okamžitém požití.

různé zmrzliny

Při ohlédnutí do minulosti můžete vidět, že léto je v České republice stále teplejší. A tak je nutné zpozornit v rámci převozu. Na trhu máme mnoho možností, které nám s přepravou pomohou. Někteří lidé si dávají do tašek i kousky ledu do pytlíčků, aby eliminovali možnost roztání v co nejdelší možný čas. Není to sice úplně nejpraktičtější, ale je to možnost oddálení katastrofy.

Mějte na paměti, že když necháte rozmrazit například maso, je nutné ho spotřebovat. Pokud ho znovu zamrazíte hodnota kvality klesá prudce dolů – až bychom tomu nemuseli věřit, jak rychlé to je. Inspirujte se.