Podvodní kolos

Jak je již na naší kdysi nádherné planetě zvykem, homo nocivis sestrojil největší z těchto podmořských strojů za účelem války. Asi to jinak nejde. Ale musíme začít od úplného začátku.
ponorka v moři
Rusové totiž vyvinuli balistické rakety R-39. Ty mohly doletět až do vzdálenosti přes osm tisíc kilometrů od startu. Potíž byla v tom, že byly poháněny pevným palivem. A to něco váží. Navíc byla vysoká kolem šestnácti metrů, a v celém Rusku nebylo obra, který by ji uvezl. Proto byl vydán příkaz, sestrojit takovou ponorku, která by tyto střely mohla dopravit na potřebné místo kdekoli v ruských vodách. Technici se chopili příležitosti, a vznikl tak vražedný stroj s názvem „Žralok“. Proč tento název, poznáme později.
A protože jde o článek pro fandy techniky, nemůže zde chybět alespoň pár čísel.
„Akula“ (to je rusky žralok) je dlouhá sto sedmnáct metrů. Na šířku má dvacet tři metry a ponor metrů osm. Maximální výtlak má čtyřicet osm tisíc tun. Rychlost je dvacet sedm uzlů a ponor půl kilometru.
Tato čísla nejsou u jiných ponorek obvyklá. Celý tento kolos je pak obložen zvláštním materiálem z pryže, který velmi pohlcuje zvuk. Tento materiál je hodně podobný žraločí kůži a hle, zde máme vysvětlení proč se ponorka tak jmenuje.
Pomineme-li neskutečnou vražednou sílu, dokázala by smést ze světa celý kontinent, byla technickým zázrakem i vnitřním vybavením. Ne nadarmo se jí říkalo ponorka Hilton. Bylo to nutné, služby na ní se střídaly ve skoro půl ročním intervalu. A ne řadových vojáků, ale profesionálů, řadový voják zde nebyl ani jeden.
loď za ponorkou
Byl zde bazén, kulečník, prostě vše, na co si vzpomenete. Takže služba na ní byla přece jen maličko kompenzována.
Mimochodem, na závěr, pokud nevěříte informaci o smetení kontinentu, tak vězte, že na ní bylo dvě stě atomových bomb, jedna o síle čtyř až osmi těch Hirošimských. Takže zničit celý kontinent by bylo pro Žraloka naprosto triviální záležitostí.