Pitný režim a péče o zvířata v letních měsících

Pro nás je léto velmi příjemným ročním obdobím. Konečně je teplo a nemusíme chodit nabalení jako sněhuláci a bát se, aby nám náhodou nebyla zima. Pro naše mazlíčky to ale asi tak úplně ideální není. Abychom jim léto zpříjemnili a aby se hlavně cítili lépe, bylo by dobré dodržovat některá opatření.

pes

Je nutné, abychom našeho mazlíčka chránili před vysokými teplotami a suchem. Například u psů je důležité, aby měli velký dostatek pitné vody, kterou je nutné častěji měnit a hlavně doplňovat. Bylo by dobré, aby měli místo, kam se mohou před sluníčkem ukrýt. Hlavně jej nikdy nenuťte k aktivitám na slunci. Pokud má rád vodu, bude pro něj v těchto vedrech nejideálnějším místem koupání v přírodě. Pokud moc taková místa nemusí, dopřejte mu zahradní koupel. Nikdy, ale nikdy nenechávejte psa ani jiného domácího mazlíčka v autě.

kočka

Je to velmi nebezpečné!
Horké dny ohrožují také i jiná zvířátka, u kterých je také velmi důležité místo někde ve stínu a pravidelný pitný režim. Například papoušci doslova milují rosení při velkých teplotách.

Pokud byste rádi vyrazili někam na dovolenou a nevíte, jestli svého miláčka vzít sebou nebo mu zajistit pár dní u známých vezměte v úvahu, že například pes s vámi pojede prakticky kdekoliv. Je ale nutné abyste při jízdě dbali na vhodné podmínky pro něj. Dělejte časté přestávky aby se mohl proběhnou a hlavně aby dodržoval pitný režim. Pokud vlastníte kočku, určitě víte, že ta s vámi nikam moc jet chtít nebude. Pokud ji ale budete chtít vzít sebou, zajistěte pro ni vhodnou přepravku a umístěte ji na bezpečné a klidné místo. Papoušci či jiní ptáci by měli zůstat doma, ale pokud se jedná například o křečka, morče nebo činčilu, ti s vámi určitě cestovat mohou, ale pokud jedete někam do hotelu, bylo by dobré předem zjistit, zda je to vůbec možné.

zvířata

Opravdu je nutné, abyste dbali na bezpečí vašich mazlíčků a to hlavně po zdravotní stránce. Ve velkých vedrech mnohdy není příjemně ani nám a teď si vemte, co mají dělat naši chlupatí kamarádi?