Jak postupovat při renovaci koupelny?

Při renovaci bytu je největší výzvou renovace koupelny. Problém je, když je to jediná koupelna v domě a nebyla nikdy renovována. Dlaždice, které je třeba odstranit, zastaralé instalace, nerovné stěny nebo podlahy, nás na samém začátku mohou odrazit. Vzhledem k tomu, že renovace koupelny je obvykle spojena s důkladnou prací a také s jejím dlouhým trváním, je třeba mít vše promyšlené. Je to problematické, zejména když má v bytě dál běžet běžný rodinný život. Jak se připravit na renovaci?
dvě zapuštěná umyvadla

Při rozhodování o renovaci koupelny máme obvykle před očima obraz snů. Pro některé to bude koupelna zařízená ve specifickém stylu a barvě, s velkou volně stojící vanou. Pro ostatní to bude minimalistický interiér, kterému nechybí ergonomický sprchový kout. Před zahájením úprav je však nutné přesně vypočítat, jakou možnost si můžeme dovolit. Je třeba brát v úvahu nejen dané vybavení koupelny, ale také množství dlaždic, lepidla, spár a také práci odborníka, který si bude navíc i počítat za odstranění dlaždic nebo odinstalaci stávajícího vybavení. Ne každý zvažuje nákup takových součástí, jako jsou ventily nebo sifony. Až po výpočtu celkových nákladů můžete začít nakupovat. Vyplatí se to udělat dříve, protože na některé výrobky musí čekat několik týdnů.
venkovská koupelna

Začněte odstraněním starých dlaždic

V případě, že chcete snížit náklady, můžete to udělat sami. Nemusíte se bát, že dlaždice praskne nebo se rozštípne. Prakticky každý zvládne tento úkol. A opravdu k tomu nepotřebujete ani profesionální nástroje. Pokud je renovace kvalitní, vyplatí se vyměnit potrubí. Obnova koupelny je také ideální doba pro výměnu starého elektrického systému. Jeho nahrazení modernějším osvětlením bude nejen úspornější, ale také účinněji osvětlí interiér.

Pokládka obkladů a dlažby

Před položením dlaždic vyrovnejte stěny. Zejména v prostorách ve starých budovách se často ukazuje, že je to nutné. To je nejlepší udělat pomocí zelené sádrokartonové desky.

Moderní koupelny nejsou vždy celé obložené. Jedna ze stěn může být malovaná speciálními barvami, které jsou vhodné do koupelen. Jsou odolné vůči vlhkosti, otěru nebo tvorbě plísní. Toto řešení je nejen vizuálně zajímavé, ale také levnější.

Instalační práce

Dalším krokem jsou všechny typy instalačních prací. Je dobré je začít výměnou vany nebo umyvadla nebo instalací sprchového koutu. Samotná renovace obvykle končí umístěním nových spojů a silikonu. Poté se sestaví kování a nábytek. Na samém konci jsou namontovány všechny typy koupelnových doplňků.