Cukr jako strašák dnešní doby

Nedávno provedená studie ukázala, že cukr je mnohonásobně návykovější než například kokain. Stále více a více lidí se snaží cukr ve své stravě eliminovat nebo jej ze svého jídelníčku úplně vyřadit. Rafinovaný cukr je rovněž příčinou mnoha chorob, které v současné době naši populaci zužují, jak příklady můžeme uvést cukrovku nebo některé typy rakoviny.

lžíce cukru

Velké množství cukru v naší stravě je rovněž příčinou rostoucího počtu obézních lidí. Pokud i vy máte pocit, že trpíte nadváhou, je nutné provést ve vašem životě změnu a cukr ve stravě rapidně omezit. Pomocí BMI kalkulátoru https://www.bmikalkulacka.cz/ můžete zjistit svou ideální hmotnost, na kterou byste měli redukovat svou váhu. Věřte, že omezení cukru ve vaší stravě vám pomůže snížit vaši váhu v poměrně krátkém čase a vaše tělo vám bude opravdu vděčné.

Všichni jsme si moc dobře vědomi toho, že konzumace slazených nápojů, čokolády či sladkostí pro nás rozhodně není prospěšná. Cukr se však ve velkém množství vyskytuje také v potravinách, jež se na první pohled jeví jako zdravé. Mnoho lidí je poté konzumuje s klidným svědomím, že pro své tělo dělají to nejlepší. Opak je však pravdou. To je jeden z důvodů, proč je pro spoustu lidí tak moc těžké se cukru vzdát, jelikož si vlastně ani neuvědomují, jak moc velké množství denně zkonzumují.

sklenice s bonbóny

Rapidní nebo pomalá změna?

Některým lidem vyhovuje rychlá změna, to znamená, že cukr ze své stravy vyřadí ze dne na den. Pro spoustu lidí to však může být velký stres a nový životní styl si neudrží. Mnoho lidí uvádí, že po vyřazení cukru ze stravy se potýkali s nezvladatelnými chutěmi na sladké potraviny.

Proto je pro spoustu lidí vhodnější vyřazovat rafinovaný cukr ze stravy postupně. Například pokud jste zvyklí dát si po obědě vždy něco sladkého, vyměňte klasickou čokoládu za hořkou. Nebo zvolte moučník, jenž osladíte například kapičkami stévie, které jsou v dnešní době k dostání v mnoha příchutích.